
Naar keiharde muziek luisteren voor je wedstrijd, met slecht zicht voetballen en monster drinken voor een extra boost, je leest het allemaal in dit interview. Deze keer interview ik de vrolijke, spontane, maar vooral gedisciplineerde voetbalster die maar niet weet van ophouden, welkom Tarianna!
Hoe jong was toen je begon met voetbal?
Ik ben begonnen met trainen toen ik twaalf was, een maand daarna werd ik dertien, dus eigenlijk begon ik pas echt toen met competitie.
Leuk, ik begon ook op mijn twaalfde, maar je hoort vaak dat spelers vanaf hun zesde al op het veld staan.
Ja, maar ik heb veel verschillende sporten gedaan en als laatst ben ik op voetbal gegaan.
En wat deed je dan voor sporten?
Oeh, ik deed turnen, zwemmen, atletiek en een weekje karate. Daarom ben ik zo laat begonnen met voetballen.
En op welke positie speel je?
Ik speel rechtsbuiten, maar soms word ik ook linksbuiten gezet.
Vind je dat dan ook de leukste plek?
Ja, ik vind scoren altijd veel leuker dan verdedigen.
Doe je naast voetbal nog veel?
Ja, ik studeer op de HALO, ik ben nu in mijn derde jaar voor sportdocent en ik werk elke zondag bij de Foot Locker. Voor de rest ga ik naar de sportschool en met mijn vrienden afspreken. Het is goed te combineren voor mij met voetbal en school. Ik probeer altijd school voorop te zetten, daarom vind ik het ook fijn dat we ‘s avond trainen.
Heb je een speciaal ritueel om de spanning voor een wedstrijd weg te halen?
Luister naar muziek, keiharde muziek. Ik luister zelf vaak naar Spaanse muziek. Ook maak ik altijd een kruisje vlak voor de wedstrijd begint en dat geeft mij altijd een extra boost.
Oké goeie muziek luisteren, dat kan best een handige tip zijn. Ik heb van de andere spelers ook gehoord dat het wel echt een hecht team is. Geven jullie elkaar ook vaak tips en hoe ga je daar dan mee om?
Jazeker het is een heel gezellig team, ze praten alleen wel veel. Ik denk dat de meesten van ons adhd hebben. Maar veel praten is ook wel goed, je kan elkaar natuurlijk altijd tips geven. Je moet alleen wel letten op de manier waarop. Positieve feedback is veel leerzamer dan negatieve. Ik vind het persoonlijk niet heel lastig om er mee om te gaan, iemand wil mij alleen maar beter maken.
En drink je vaker monster voor je wedstrijd?
Ohhhh, best wel ja. Dit is denk ik ook wel een ritueel. Ik ben gewend dat als ik wat extra energie nodig heb, dat ik dan een monster neem. Ik drink dagelijks zoveel cafeïne, dat is niet normaal. Ik doe het niet altijd, maar bij vroege wedstrijden kan ik het wel gebruiken.
Als dat voor jou werkt moet je dat lekker doen. Je draagt een bril, is dat niet lastig met voetbal? Ik draag lenzen als ik ga voetballen, want met een bril lijkt mij niet fijn.
Ja, ik moet ook lenzen halen. In de zomer is het niet lastig, maar in de winter wel. Mijn ogen worden dan droger. Ik draag mijn bril niet tijdens het voetballen, dus ik zie wel wat minder, maar eigenlijk heb ik wel lenzen nodig. Het lijkt me alleen zo creepy om met je vinger je lens dan in je oog te doen.
Nou dat is dan misschien een goed voornemen. Uiteindelijk wen je er wel aan hoor, ik draag nu al heel lang lenzen en voor mij is het nu normaal. Ik stel altijd een laatste vraag aan iedereen en dat is: Als je nou één boodschap mag geven aan alle jonge meiden die voetballen wat zou dat dan zijn?
Probeer niet te hard op jezelf te zijn. Je kan een fout maken, maar als je in de eerste secondes weer omschakelt kan je je fout meestal weer herstellen. Als je daarna moeilijk tegen jezelf wilt doen prima, je wilt alleen maar beter worden en je weet ook dat je beter kan. Iedereen maakt fouten, die paar kleine kunnen een groot verschil maken.