Veldoverwicht na de thee in doelpunten uitgedrukt
De eerste drie punten van het nieuwe kalenderjaar staan op de turflijst. Het werd een 2-0 zege tegen promovendus Jodan Boys. In de eerste helft was het Rijnvogels wat de klok sloeg en wist het enkele keren gevaarlijk te worden, maar de doelpunten kwamen pas in het tweede bedrijf. Ondanks dat Rijnvogels het zichzelf na de openingstreffer even onnodig moeilijk maakte, was er weinig op de overwinning af te dingen. De talentvolle Gilana Boeree opende de score met een geplaatst schot van afstand en tegen het einde bracht aanvoerder Romy Speelman haar ploeg in veilige haven.
Ondanks een griepgolfje heeft Rijnvogels veel kunnen doen in de maand januari. Het begon met een goede wedstrijd in de beker tegen FC Eindhoven, waar het een beetje sneu het deksel op de neus kreeg. Daarna volgden vier fantastische dagen onder de Portugese zon in de Algarve, waar het jaarlijkse trainingskamp werd afgewerkt en de selectie een nog hechtere eenheid is geworden. Nu is het weer tijd om te spelen voor de knikkers. Rijnvogels was van meet af aan de betere ploeg en moest opboksen tegen Jodan Boys wat zich ver liet terugzakken op de eigen helft. Soms werd er een gaatje gevonden en dat leverde onder andere mogelijkheden op voor Lize de Vries en Myrthe Korstanje. Beide keren werd hun inzet net van richting veranderd. Na rust hetzelfde spelbeeld waar Rijnvogels aandrong en veel hoekschoppen verdiende. Op het uur werd de ban gebroken. Op aangeven van Jeanny Harders was het de ingevallen Gilana Boeree die met een geplaatst schot van net buiten het zestien meter gebied hoog naar de rechterhoek liet zweven. Na de openingstreffer was Rijnvogels het even kwijt en rook Jodan Boys bloed. Met dank aan doelvrouw Ricci Geenen en een beetje hulp van de paal bleven de rijen gesloten op De Kooltuin. In een tijdsbestek van vijf minuten had de wedstrijd weer gelijk getrokken kunnen worden, maar dat gebeurde niet en daarna kwam Rijnvogels weer boven water. Een kwartier voor tijd was een mooie inspeelbal van Lotte Bovy goed om Jeanny Harders aan het werk te zetten en zij leverde op haar beurt weer een goede voorzet af. De meegelopen Myrthe Korstanje kopte de bal mooi richting de lange hoek maar het doelpunt werd discutabel afgekeurd voor buitenspel. Romy Speelman kwam even later op wilskracht door, maar haar schot ging rakelings naast. In de 84e minuut wist Iva van Duuren het kopduel bij een hoekschop knap te winnen waardoor de bal voor de voeten kwam van Romy Speelman en zij besliste de wedstrijd. Het verschil was twee en uitspelen maar.
Met de winst voert Rijnvogels de druk op de top 3 op en kan het zichzelf volgende week gaan bewijzen in de kraker tegen DTS Ede. In de heenwedstrijd ging het in de slotminuut de boot in, nu zal de ploeg gebrand zijn om die schade te gaan verhalen. Ook bij de tegenstander zullen de belangen groot zijn, want puntverlies betekent dat de titelstrijd weer wat meer open komt te liggen. Het belooft weer een interessante voetbalweek te worden.
02/02/2025
Copyright 2016 · Alle rechten voorbehouden · handMade in Noordwijk by Outhands Internet & Media